ЗатвориПолитика за „колачиња“ и приватност

Оваа веб-страна користи „колачиња“. За да дознаете повеќе, кликнете тука. За да ја отстраните оваа порака и да се согласите со користењето на „колачињата“ кликнете „Х“.

Сподели:
Спонзорство на ФК Барселона

Беко најавува нова кампања со ФК Барселона "Официјален партнер на играта"

Беко ја започнува кампањата "Официјален партнер на играта" со анимирани суперѕвезди од ФК Барселона

Лионел Меси и неговите соиграчи од ФК Барселона доаѓаат лице в лице со единствените, свои игриви анимации за прв пат откако Беко ја откри во светот новата кампања 'Официјален партнер на играта'.

Глобалните ѕвезди како Меси, Луис Суарез, Жерард Пике, Арда Туран и Марк-Андре тер Стеген ја имаат главната улога во новиот краток филм на Беко, Премиум Партнер на ФК Барселона, заедно со нивните анимации. Нивните соиграчи Нејмар Јр., Андрес Инјеста и Иван Ракитич, исто така се појавуваат како анимации низ кампањата.

Како што ФК Барселона е олицетворение на духот на играта и слободата, 'Официјален партнер на играта' е совршената порака за Беко да ги искаже вредностите на милиони фанови низ светот. Како Беко, ние сакавме да ставиме насмевка на лицата на потрошувачите и да ги обземеме со спортот кој го сакаат. Беко знае дека секој ден има луѓе кои имаат потреба од решенија за нивните ангажирани и често непланирани животи. Затоа, ние осигуруваме дека сите наши производи се дизајнирани според секојдневните потреби на нашите потрошувачи за да им дадеме повеќе време да играат.ФК Барселона и Беко

Беко е официјален Премиум Партнер на ФК Барселона. Беко потпиша 4 годишен договор за спонзорство на почетокот на фудбалската сезона 2014/15 кој трае сè до крајот на сезоната 2017/18. Тоа е светско партнерство кое го прикажува логото на Беко на ракавите од дресовите на тимот.

Спонзорството на Беко за ФК Барселона ќе биде активирано преку лансирање на нова кампања во 2016 која ги потенцира вредностите на 'играта' помеѓу клубот и брендот. Кампањата 'Официјален партнер на играта' ќе вклучува светски познати играчи како Лионел Меси, Луис Суарез, Нејмар Јр., Андрес Инјеста и Жерард Пике кои ќе се појават и лично и како игриви анимации.