ЗатвориПолитика за „колачиња“ и приватност

Оваа веб-страна користи „колачиња“. За да дознаете повеќе, кликнете тука. За да ја отстраните оваа порака и да се согласите со користењето на „колачињата“ кликнете „Х“.

Преглед
RDNE455E32DZX
(Toplam: 0)
Сподели:

RDNE455E32DZX

รหัสสินค้า
Каде да купите
Каде да купите
  • RDNE455E32DZX
  • RDNE455E32DZX
  • RDNE455E32DZX
Активен филтер за миризби

Активен филтер за миризби

Го филтрира ладниот воздух кој циркулира низ фрижидерот и ги елиминира несаканите миризби и бактерии со цел да се одржи свежината на храната.

Вентилатор за разладување

Вентилатор за разладување

Благодарение на вентилаторот во фрижидерот од избраните Беко фрижидери со замрзнувачи, ладниот воздух еднакво циркулира низ фрижидерот, а притоа се обезбедува подобар перформанс при разладувањето.

A++ енергетска ефикасност

A++ енергетска ефикасност

Потребата да се заштеди енергија и ресурси е поважна од било кога. Беко со својата еколошка визија нуди машини за миење садови со енергетска класа А+ и А++ со -10% потрошувачка.

EverFresh+®

Официјален партнер…. свежи состојки

EverFresh+®

Официјален партнер…. свежи состојки

beko

FlexiLift™

Се гордеете со својата способност совршено да го организирате фрижидерот, каде секогаш сè стои на свое место. Но, тогаш неочекувано се појавува едно шише сок кое не се вклопува во полицата на вратата. За среќа, FlexiLift™ на Беко може да овозможи уште 80мм простор со едноставно допирање на копчето на секоја страна од полицата. Полицата лесно се подигнува и се преместува во совршена положба, така што едноставно добивате простор за тоа гломазно шише.

beko

ЛЕД Осветлување

Кога фрижидерот е полн, лесно може да се заборави на сите оние вкусни намирници кои се кријат во мрачните, далечни длабочини на фрижидерот. Ефикасното ЛЕД осветлување на Беко фрижидерот свети од покривот и страните на фрижидерот и ја осветлува секоја полица посебно, со што ви го олеснува патот до вашата кулинарска креација. Сега веќе ништо нема да пропадне.

beko

SlimTank™

Сакате веднаш да имате сад за вода, но не сакате да го жртвувате просторот во фрижидерот? Тогаш имате среќа, затоа што постои Beko SlimTank™, тенок сад за вода кој стои во внатрешноста на вратата на фрижидерот и не зазема ни сантиметар од просторот на фрижидерот. Сега можете да ставите неколку додатни шишиња на полицата, а за совршено оладена чаша вода и понатаму е потребно само едно притискање на копче.

beko
Watch The Video

NeoFrost™

Официјален партнер … љубител на храна

Доколку брзате да го потрошите сето овошје и зеленчук во фрижидерот пред да се расипе, тогаш Вие и вашата храна можете да се оладите со помош на Beko NeoFrost™. Два посебни системи на ладење во преградата на фрижидерот и замрзнувачот заедно со системот за еднаква циркулација на воздухот одржуваат висока влажност во воздухот и овозможуваат долготрајна влажност на намирниците. Заедно со 2 пати побрзото ладење*, тоа спречува размена на мириси меѓу две прегради. Сега можете да уживате во храната според свое темпо. * Тестирано во интерни лаборатории

Технички особини
Антибактериска рачка на вратата Не е достапно
Антибактериска преграда Да
Антибактериски филтер за непријатни мириси Да
Боја на вратата Нелеплив нерѓосувачки челик
Тип на системот за ладење Без замрзнување
Автоматски ледомат Не
Променлива насока на вратите Да
Сад за вода Рачен
Тип на осветлување ЛЕД светилки на страничните ѕидови
Енергетска класа (RF) А++
Осветлување во замрзнувачот Внатрешни
Сино светло Не
Број на фиоки 1
Јонизатор Да
Дневна потрошувачка на струја на 25°C(kwh/24ч) 0.783
Тип на ледоматот Твист ледомат без кертриџ
Капацитет за дневно замрзнување (кг) 6
Капацитет за дневна количина мраз (кг) 1.5
Капацитет на замрзнувачот (л) 93
Капацитет на преградата за свежа храна (л) 309
Ниво на бучава (dbA) 43
Специјална преграда Да
Време за покачување на температурата (час) 15
Вкупен капацитет (по барање на потрошувачот) 455
Тип на вратата Двојна врата
Електронски екран Да
Контролен систем (RF) Електронски
Преграда со температура од 0°C Да
Капацитет на преградата со температура од 0°C 17
Годишна потрошувачка на струја на 25°C(kwh/годишно) 286
Длабочина - неотпакувани (cm)(z) 69.0 cm
Ширина - неотпакувани (cm)(x) 70.0 cm
Висина - нераспакувано (cm)(y) 185.0 cm
Тежина - нераспакувано (kg) 84.0 kg
Product Documentss